Shkodër, stuhia godet qytetin, dëme në bujqësi

13/03/2013 00:00

Një stuhi e pazakontë breshëri ka goditur Shkodrën ditën e djeshme duke shkaktuar probleme.

Pas 24 orësh me reshje shiu nje rrebesh bresheri nisi menjehere duke paralizuar levizjen per shkak te rrezikshmerise nga kokrrat e medha te bresherit.

Qarkullimi i automjeteve eshte nderprere ndersa stuhia eshte shoqeruar me shkarkime te forta rrufesh. Pas rrebeshit qe zgjati me pak se 20 minuta ka rezultuar se demet me te medha jane shkaktuar ne fushat me te mbjella dhe te bimesia.

Top Channel