Irak, shpërthen bomba, dy të vrarë

13/08/2011 10:45

Një shpërthim bombe ka ndodhur në perëndim të Bagdadit duke shkaktuar vdekjen e dy civilëve dhe plagosjen e 13 të tjerëve.

Bomba thuhet se ka shpërthyer rreth mesnatës në lagjen Jamia, njoftoi policia.
 
Shpërthimi thuhet se erdhi pas agjërimit të një dite të gjatë të muajit të shenjtë të Ramazanit, në afërsi të një kafeneje.
 

Top Channel