Vlorë, grabitet banka

26/04/2011 17:35

Filiali i një banke të nivelit të dytë është grabitur mesditën e sotme në qytetin e Vlorës.

Disa persona të armatosur dhe me maska kanë rrëmbyer nën këncënimin e armëve një sasi të konsiderueshme të hollash.

Ngjarja ka ndodhur kur banka ishte në punë dhe e mbushur me klientë.

Policia ka marrë në pyetje personat që ndodheshin në ambjentet e brendshme, klientët dhe punonjësit.

Mendohet se grabitësit arritën të marrin 700 mijë lekë.

Top Channel