PS-LSI, luftë xhamash

26/04/2011 16:05

Perballja mes kandidateve te PS e LSI ne njesine numer 3 ka kaluar
pertej gares normale elektorale. Te dy partite kane denoncuar dhunim te
zyrave perkatese, duke akuzuar se u jane thyer xhamat e tyre.

“I bej apel edhe banoreve te kesaj njeesie qe te tregojne me kujdes dhe te shmangen dhe distancohen nga keta njerez qe nuk i perkasin qytetaresise ne Tirane”, tha deputeti socialist, Ilir Gjoni.

Ndërsa kryetari i LSI-së në degën 3, Muharrem Berisha kërkoi që ngjarje të tilla nga persona të papërgjegjshëm të mos ndodhin më.

Ne njesine numer tre ne kryeqytet per PS kandidon ne 8 maj Enver Sulollari ndersa nga Levizja Socialiste per Integrim rikandidon kreu aktual Ilir Kokona.

Top Channel