Ndërron jetë aktori Muhamed Sherri

14/02/2011 10:25

Ndërron jetë në moshën 62 vjeçare pas një sëmundjeje të rëndë aktori i teatrit “Bylis”, Muhamed Sherri.

Aktori ka luajtur 62 role në teatër dhe 12 në filma.

Dy muaj më parë Sherri u dekorua nga presidenti i Republikës me urdhërin “Naim Frashëri i Artë”.

Top Channel