Një grua e cila ishte në fazat e fundit të jetës bëri realitet ëndrrën e saj.

Ajo u martua me të fejuarin në shtratin e spitalit dhe vdiq pas vetëm 30 minutash.

Familjarët e Jean Stevenson, e cila vuante nga kanceri, kur morrën vesh nga doktorët se gruas i kishin mbetur vetëm pak orë jetë nisën një garë kundër kohës për të organizuar një celebrim të shpejtë.

David Nicholls, i fejuari i Jean, arriti të blinte unazat dhe të mblidhte familjarët për ceremoninë brenda ditës.

Jean (66 vjeç) vdiq vetëm gjysmë ore pasi u martua zyrtarisht me David (60 vjeç).

Cifti nga Lincolnshire kishte tre vite që ishte lidhur dhe planifikonin të martoheshin këtë verë.

Top Channel