Brazil, 1000 të vdekur nga përmbytjet

21/01/2011 16:20

Mund të jenë mbi një mijë personat që kanë humbur jetën nga përmbytjet që përfshinë Rio de Janeiron (Brazil) javën e kaluar.

Këtë gjë e konfirmojnë bilancet zyrtare të publikuara ditën e sotme.

Sipas tyre, janë tashmë të konfirmuar 759 të vdekur dhe 400 të zhdukur.

Top Channel