Kaliforni, të shtëna në lice, 3 të plagosur

18/01/2011 21:45

Të paktën tre studentë janë plagosur për goditje me armë zjarri të qëlluara nga një shkollë e mesme në Gardena, në Kaliforni.

Lajmin e ka konfirmuar për Los Angeles Times policia lokale, duke saktësuar se Gardena High School është mbyllur për momentin.

Të shtënat janë bërë nga një 16 vjeçar.

CNN ka theksuar se policia ka urdhëruar evakuimin e shkollës dhe se është duke kërkuar një student të veshur në të zezë.

Top Channel