Lezhë, aksident rrugor, një i vdekur

30/09/2010 10:20

Aksident rrugor në aksin Milot-Lezhë me pasojë vdekjen e një të moshuari dhe plagosjen e një shtetasi tjetër.

Ngjarja ndodhi kur 72-vjecari Jorgo Dhogaj u përplas nga një makinë me targa angleze i preu rrugën.

Ndërkohë i plagosur mbeti drejtuesi i mjetit, 28-vjecari Nuredin Xhekaj, i cili është dërguar me urgjencë në spital.Policia ka nisur hetimet për të zbardhur rrethanat e plota të aksidentit.

Top Channel