Tërmet 6.5 ballë në Kili

14/07/2010 11:55

Panik në Kili ku është ndier një tërmet i fuqishëm me magnitudë 6.5 ballë.

Lajmin ë bën të ditur Qëndra Gjeologjike Amerikane, sipas së cilës, lekundjet janë regjistruar 98 km në veriperëndim të Temukos, 28 km nga bregu në oqeanin Paqësor.

Qëndra e alarmit të cunamit ka bërë të ditur se për momentin nuk ka asnjë rrezik për dallgë të mëdha. Kili u godit edhe në fund të shkurtit nga një tërmet i fuqishëm që preku qytetin Asuncion dhe shkaktoi rreth 700 viktima.  

Top Channel