Topi-Withers-Montobio, takim në presidencë

11/05/2010 10:10

Presidenti i Republikës Bamir Topi pret në zyrën e tij ambasadorin amerikan në vendin tonë John Withers dhe ambasadorin spanjoll Manuel Montobio për të diskutuar rreth situatës politike në vendin tonë.

Ky është takimi i dyte mes Topit dhe Withers brenda pak ditësh, ndërkohë që të premten në mengjes kreu i vendit zhvilloi një bisedë private me kryediplomatin amerikan në rezidencën e këtij të fundit në periferi të Tiranës.

Po diten e premte, Topi u takua edhe me Montobion, i cili ishte i shoqeruar nga ambasadori i KE-se, Helmut Lohan.

Kreu i vendit u shpreh i gatshëm të thërriste tryezën e bisedimeve mes palëve, por theksoi se paraprakisht palët duhet të shprehin vullnet për të dialoguar dhe për të gjetur rrugën e zgjidhjes.

Top Channel