Seksi, studimi: Nuk eshte i njejte per te gjithe

08/03/2010 17:15

Kur flitet per seks, jo te gjithe mendojne per te njejten gje. Perfundimin e ka nxjerre nje studim i institutit Kinsey, i kryer mbi 204 burra dhe 282 gra te moshes 18-96 vjec.

Sipas kerkimit, definicioni se cfare eshte aktiviteti seksual, mund te ndryshoje shume ne varesi te moshes.

Per shembull per 95 perqind te te intervistuarve te besh seks do te thote kontakti i penisit me vaginen, ndersa per 30 perqind ai oral nuk eshte seks.

Top Channel