NY, nje femije kontrollon trafikun ajror

03/03/2010 17:35

Nje femije ka cuditur Ameriken dhe mbare boten pasi ka arritur te drejtoje trafikun ajror ne aeroportin “J.F Kennedy” te Nju Jorkut.

Sipas mediave amerikane, ceshtja po hetohet nga Federal Aviation Administration, autoriteti qe kontrollon transportin ajror ne SHBA.

Aeroporti nderkombetar “J.F. Kennedy”, ne “mollen jeshile” eshte i gjashti per nga vellimi i fluturimeve ne Shtetet e Bashkuara.

Top Channel