Fier, mbytet ne Seman 30 vjecari

24/01/2010 15:10

Nje 30 vjecar u mbyt ne ujrat e lumit Seman ne Fier, ndersa po perpiqej te gjente nje shpend te cilin e vrau gjate gjuetise me te atin.

Erjon Korobaci, 30 vjec, gjeti vdekjen si shkak i ujrave te rrembyeshem te Semanit, rreth ores 12 e 30 minuta te se mesdites se diele.

Korobaci kishte dale me te atin per gjueti ne pyllin prane lumit Seman. Nje prej shpendeve te vrare prej tyre ka rene ne lum, dhe 30 vjecari eshte hedhur per ta marre ate, por nuk ka mundur dot.

Temperaturat e uleta dhe uji i rrembyeshem jane bere shkak per vdekjen e tij. Ne vendin e ngjarjes shkoi policia e cila ka filluar kerkimet per gjetjen e trupit te mbytur.

Top Channel