Tirane, pranga grabitesve te automjeteve

19/01/2010 11:25

Policia e Tiranes ka zhvilluar sot nje operacion qe eshte mbyllur me arrestimin e nje grupi te rinjsh, pergjegjes per grabitje te automjeteve.

Lajmin e bejne te ditur burime policore zyrtare, sipas te cilave ne pranga kane perfunduar shtetasit Romeo Rakipi, Flamur Matoshi dhe nje 16 vjecar me inicialet A.I.

Sipas burimeve, te rinjte, ne bashkepunim edhe me nje person tjeter qe eshte shpallur ne kerkim, i shisnin ne Durres makinat e vjedhura ne Tirane.

Burimet saktesojne me tej se gjate operacionit forcat e policise gjeten dhe sekuestruan ne cilesine e proves materiale 4 automjete nga 7 qe dyshohet te jene vjedhur.

Top Channel