Spanje, bllokohet 8 dite ne ashensor

15/01/2010 16:30

Ka mbijetuar per 8 dite ne nje ashensor. Kjo eshte historia dramatike e nje 35 vjecareje spanjolle ne lokalitetin Sitges te Barcelones.

Ajo eshte nxjerre nga forcat e policise pasi kaloi plot 190 ore tmerri ne hapesiren e ngushte te ashensorit dhe ne erresire te plote. Ajo eshte shtruar menjehere ne spitalin e Viladecans per t’u kuruar nga traumat.

Agjentet u lajmeruan nga familja pasi njerezit e afert nuk arriten ta nxirrnin pas perpjekjeve qe zgjaten disa dite. Ashensori ishte bllokuar mes dy kateve per shkak te nje problemi teknik.

Ne momentin e hapjes se deres, gruaja ishte ne gjendje te mire shendetesore edhe pse e corientuar dhe e dehidratuar nga “burgimi” 8 ditor ne kushte aspak te favorshme.

Top Channel