Puna me e mire ne bote? Njekohesisht me e veshtira

08/01/2010 16:05

Nje ne 34 milje ishte mundesia qe ta fitonte ate vend pune, por britaniku Ben Southall ia doli mbane duke lene pas gjithe kundershtaret.

Nuk behet fjale per ndonje vend pune ne kabinetin e Gordon Brawn, as ne Shtepine e Bardhe, por 6 muaj ne ishullin Hamilton te Australise. Rikthimi ne shtepi pas 6 muajsh eksperience ne ishullin koralor, nuk ka qene i lehte per 34 vjecarin, jeta e te cilit ka ndryshuar plotesisht.

Ashtu sic pohon edhe vete Southall, kjo pune ishte shume e lodhshme, por ai shton se aq gjera sa ka bere per 6 muaj ne ishull, nuk i ka bere gjithe jeten e tij. Sipas kushteve te vendosura nga drejtuesit lokale, personi fitues duhej te kujdesej per peshqit, pishinat, posten dhe te merrte pjese ne momentet e kalimit te balenave.  

FOTO GALERI
1/4
Puna me e mire ne bote? Njekohesisht me e veshtira

Top Channel