Prifti: Presim permiresim te situates

08/01/2010 13:55

Ministri i Energjitikes Dritan Prifti u shpreh optimist per nje permiresim te situates ne ditet ne vazhdim.

Ne nje konference per mediat, kreu i energjitikes thekson se edhe pse sot pasdite dhe gjate mbremjes parashikohen reshje ato nuk do te ndikojne fuqishem ne kaskaden e Drinit, pasi shumica e bores ka shkrire.

Prifti njoftoi se Fierza ka arritur ne nivelin e 292.5 metrave, ndersa gjate 24 oreve te fundit eshte shenuar rritje ne 21 centimeter; ne Koman regjistrohet niveli 172.9 metra, 90 centimeter me i ulet se dje, ndersa Vau i Dejes regjistron thellesine 74.85 metra, 20 centimetra me pak se disa ore me pare.

Ministri theksoi se shkarkimet nga tre hidrocenetralet do te vazhdojne.

Top Channel