Australi, Sidnej pushtohet nga merimangat

08/01/2010 13:45

Qyteti i Sidnejit ne Australi eshte pushtuar nga merimangat helmuese.

Alarmin per situaten e ka dhene nje e perditshme lokale, e cila ka saktesuar se behet fjale per tarantula, pickimi i te cilave eshte helmues.

Sipas burimit, ne javet e fundit insekti ne fjale ka pushtuar kopshtet dhe shtepite e qytetit.

Sipas eksperteve, kjo situate mund te vije si pasoje e rritjes se temperaturave qe kane shkaktuar spostimin e merimangave.

Top Channel