Nje vajze 10 vjecare ka mbetur shtatzene dhe ka sjelle ne jete nje femije ne Bolivi.

Lajmi njoftohet nga media boliviane. Sipas shtypit vendas ngjarja e pazakonte ka ndodhur ne qytetin e Santa Kruzit rreth 900 kilometra ne lindje te kryeqytetit La Paz

“Mamaja-femije po merr mbeshtetjen mjekesore dhe psikologjike te nevojshme”, thuhet ne deklaraten e autoriteteve vendore te perkujdesjes ndaj femijeve.

Nderkohe, jane denoncuar dhe me pas ndaluar tre vellezerit e mamase 10 vjecare perkatesisht 15, 17 dhe 19 vjecare, te cilet akuzohen per incest dhe abuzim seksual me motren e tyre minorene.

Top Channel