Cmendet moti, sot nisin shtrengatat

04/01/2010 15:30

Moti nuk parashikon lajme te mira. Pas te ftohtit te ketyre dy diteve, meteorologet parashikojne nje nate me shtrengata te fuqishme shiu, sidomos ne zonat e Shkodres e Lezhes.

Dhe pas reshjeve, fundjava pritet te jete me mot te kthjellet dhe temperaturat te ngjashme me ato te pranveres, deri ne 18 grade celcius.

“Minus 5 grade ka qene ne Peshkopi, ndersa kryeqyteti ne zero grade. Nata do te jete me shtrengata shiu dhe do te kemi perforcim te eres. Temperaturat do te rriten qe nga dita e neserme dhe gjate gjithe javes duke arritur ne 18 grade. Reshjet do te jene te pranishme ne forme debore ne zonat malore”, ka deklaruar sinoptikanja Rezarta Xhakollari.

Top Channel