Zelande e Re, balenat dalin ne breg, 20 te ngordhura

27/12/2009 14:45

Kane ngordhur 20 balena nga 63 te tilla qe kishin dale ne Coromandel, ne bregun lindor te ishullit te Nord, ne Zelanden e Re.

40 prej specieve jane shpetuar dhe jane cuar ne thellesi fale dhjetra vullnetareve.

Departamenti per Mbrojtjen e Ambjentit te Wellington nuk ka dhene asnje hipoteze per arsyet e daljes se gjitareve ne breg.

Top Channel