SHBA, reforma nje hap larg miratimit

24/12/2009 02:55

Senatoret amerikane kryejne diten e sotme votimin final per reformen shendetesore te propozuar prej administrates Obama.

Votimi pritet te mbahet rreth mesdites, nderkohe qe seanca e votimit do te udhehiqet prej zevendespresidentit Xho Bajden.

Reforma ka marre miratimin e Dhomes se Senatoreve si dhe eshte votuar dy here ne teresi prej tyre.

Top Channel