Indi, 8 vjecarja harron librin, mesuesi i merr jeten

24/12/2009 16:45

Harroi te merrte me vete librin e mesimeve hindu por kjo i ka kushtuar jeten nje femije ne shtetin e Utar Pradeshit ne Indi, pasi mesuesi e ka goditur pas qafe duke i shkaktuar vdekjen.

Sipas gazetes “The Times of India”, mesuesi ka reaguar me dhune ndaj vajzes 8 vjecare Akansha Chahuan, e cila jetonte ne fshatin Saraikhati. Ajo frekuentonte klasen e trete te shkolles fillore dhe sipas policise, mesuesi Amar Singh Gautum e ka goditur femijen pasi ajo i tha se e kishte harruar ne shtepi librin.

Me t’u kthyer ne shtepi, vogelushja u ankua per dhimbje ne shpine dhe prinderit e nisen per ne spital pasi dhumbjet u shtuan. “Vajza ime vdiq ndersa po e transportonim ne spital”, thote mes loteve mamaja. Policia ka nisur nje hetim per kete ngjarje dhe pritet qe ndaj mesuesit te dhunshem te merren masa.

Top Channel