Topi: Mediat, kontribuese te stabilitetit

23/12/2009 17:00

Sipas Presidentit te Republikes, mediat jane kontribues te jashtezakonshem te stabilitetit politik dhe social ne Shqiperi.

Keto vleresime Presidenti i beri ne pritjen qe dha per njerezit e medias ne Pallatin e Brigadave. Ne fjalen e tij kreu i shtetit tha se ndjente nje detyrim personal dhe institucional per t’i falenderuar mediat per te gjithe punen teper te rendesishme ne mbulimin e aktualitetit.

Presidenti pranoi se gazetaret nuk e kane te lehte per te qene te vertete.  “Ne disa raste, – tha kreu i shtetit, – nuk ju lejojne te jeni te vertete per t’i thene gjerat ashtu si jane. Nga ana tjeter e kerkon vete situata qe te jeni te moderuar ne disa raste, – shtoi Presidenti.

Presidenti Topi i vleresoi njerezit e medias edhe per mbulimin e aktiviteteteve te tilla te vecanta si integrimi ne NATO, apo situata zgjedhore.

“Ju jeni na keni bere te ndihemi komode ne marrjen e informacionit, – u tha presidenti gazetareve – keni bere qe njerezit ta marrin informacionin me shume deshire, dhe nuk me mbetet gje tjeter vecse t’ju falenderoj per misionin tuaj”.

Ne nje atmosfere te shtendosur dhe teper miqesore, gazetaret ndane me Presidentin e Republikes urimet per vitin e ri dhe konsideratat e tyre per zhvillimet e aktualitetit ne vend.  

Top Channel