Sudan, rrezohet avioni, 50 te vdekur

22/12/2009 13:30

Nje incident i rende ajror ka ndodhur ne aeroportin e Uarapit, ne Sudan, ku si pasoje kane humbur jeten rreth 50 vete.

Sipas informacioneve te mediave nderkombetare, ne avion udhetonin rreth 50 truproja te presidentit te Sudanit, Salva Kiir, si dhe nje grua.

Burimet saktesojne se avioni u perplas me token teksa ishte ne fazen e uljes dhe mori zjarr menjehere, duke shkaktuar vdekjen e te gjithe personave qe ndodheshin ne bord.

Top Channel