Shendetesia, Senati aprovon disa amendamente

22/12/2009 16:00

Senati amerikan ka aprovuar sot me 60 vota pro dhe 39 kunder nje seri amendamentesh per ligjin per reformen ne shendetesi.

Gjate dites eshte parashikuar votimi per pengesen e dyte proceduriale.

Nderkohe qe neser eshte parashikuar nje votim i trete procedurial.

Votimi final i Senatit, per aprovimin historik te ligjit, eshte parashikuar me 24 dhjetor.

Ne kete votim duhet te jene te unifikuara tekstet e Dhomes dhe Senatit pasi vetem ne kete menyre te dyja organet e kongresit do te kene voten e tyre finale.

Top Channel