SHBA, Schmidt shefi i sigurise per informatiken

22/12/2009 19:20

Presidenti Barack Obama ka emeruar Howard Schmidt ne krye te sigurise informatike.

Schmidt eshte nje keshilltar i administrates “Bush” dhe nje ish-punonjes i “Microsoft”.

Shtate muaj me pare Obama kishte deklaruar se do te mbronte Shtetet e Bashkuara nga spiunazhi informatik dhe nga sulmet e piratve informatike ndaj rrjeteve te qeverise dhe ndermarrjeve te medha financiare.

Top Channel