Rusi, policia ne akuze

22/12/2009 16:15

Hetuesi i policise kriminale te Surgut ka vr are me pistolete nje person te cilin po e merrte ne pyetje ne zyren e tij.

Viktima ishte ne hetim pasi dyshohej per perfshirje ne nje vrasje.

Menjehere me pas autori i ngjarjes eshte arrestuar nga koleget e tij me akuzen e abuzimit te detyres dhe perdorimit te armes me pasoja te renda.

Ne kohet e fundit kane qene te shumta rastet e policeve te perfshire ne vrasje, abuzime, dhune dhe episode korrupsioni.

Top Channel