Itali, bllokohen 40 ton fishekzjarre

22/12/2009 02:20

“Guarda di Finanza” bllokoi 40 ton fishekzjarre kineze kontrabande ne Novara te Italise.

I gjithe malli i bllokuar, rreth 250 mije cope fishekzjarre te madhesive te ndryshme, nuk kane kaluar procedurat doganore dhe do hidheshin ne treg si mall kontrabande.

Sipas autoriteteve italiane behet fjale per nje nder operacionet me te rendesishme te ndermarre kohet e fundit, pasi hedhja ne treg e mallrave kontrabande mund te ishte fatale sepse mjaft prej produkteve nuk plotesonin kushtet e sigurise teknike per klientet dhe kur pritet qe ecuria e fishekzjarreve ne treg, me afrimin e festave, te rritej natyrshem.

Top Channel