Brace: Berisha dhe deputetet jo paga para festave

20/12/2009 16:25

Deputeti socialist Erion Brace i beri thirrje kryeministrit dhe deputeteve demokrate qe te mos i marrin pagat e tyre para festave te fundvitit, ashtu sic nuk do t’i marrin edhe shumica e nepunesve dhe pensionisteve.

Ndersa deputeti Ditmir Bushati, duke iu referuar liberalizimit te vizave per vendet fqinje tha se Berisha duhet t’u kerkoje ndjese shqiptareve qe kane mbetur te fundit ne rajon megjithese e nisen te parin kete proces, qe ne vitin 2004.

Nderkohe me ane zedheneses se saj, Erla Mehilli, Partia Demokratike ka hedhur poshte akuzat e deputeteve socialiste duke theksuar se premtimi elektoral i mazhorances per liberalizim brenda vitit te pare te mandatit do te mbahet.

Top Channel