Irak, pas sulmeve eshte al Kaeda

15/12/2009 19:20

Pas sulmeve terroriste qe edhe sot kane perfshire Irakun eshte Al Kaeda, por edhe bashkepunimi i regjimit te vjeter.

Keshtu eshte shprehur ministri i Jashtem irakian, Hoshyar Zebari.

Ai ne nje interviste ka theksuar se si “tani prioritet eshte krijimi i kushteve dhe atmosferes per te garantuar qe zgjedhjet te zhvillohen qetesisht”.

Top Channel