PD: PS si polici private

12/12/2009 15:40

Demokratet i kane ashpersuar tonet kundrejt lidershipit socialist, duke e akuzuar ate se po perdor grupin parlamentar per interesa private dhe jo ne interes te qytetareve.

“Reduktimi i Grupit Parlamentar ne polici private, reduktimi i PS-se, ne nje sindikate zaptuesish te trojeve publike, eshte sinjali me deshperues qe mund te emetohet nga zaptuesi aktual i PS, per ata mijera votues, anetare e simpatizante qe voten e dhane me shpresen dhe besimin per nje beteje politike e parlamentare e jo per politike rruge e rrugaçesh”, tha Strazimiri.

Sipas zotit Strazimiri per mazhorancen nuk ka kthim mbrapa ne zbatimin e ligjit.

”Shqiperia do te vazhdoje te ece drejt BE dhe askush qe tenton ta bllokoje rrugen drejt Brukselit si nje ndertim pa leje ,nuk do te mundet te ndale vendosmerine tone per t’i rikthyer shqiptareve centimeter toke publike te grabitur a zaptuar. Ky shtet drejtohet sot nga ligjet dhe zbatimi i ligjit do te fitoje sepse, siç tha dje ministri Francez per Europen Pierre Lellouche, BE nuk pranon si anetare vende me korrupsion dhe mafia”, tha Strazimiri.

Top Channel