G99: Pakti me Greqine, tradheti

22/10/2009 20:05

G99 gjate nje proteste perpara Parlamentit pak minuta para se te fillonte seanca e se enjtes, eshte shprehur me force kunder ratifikimit të  marreveshjes per ujrat territoriale me Greqine.

Kreu i G99, Erion Veliaj u shpreh gjate protestes se, “shtyrja e ketij ratifikimi, nuk eshte asgje tjeter vecse shtyrja e kesaj tradhtie”.

Aktivistet e G99 mbanin parrulla ku shkruhej, “Jo marrëveshjes me Greqine”, “Shqiperia nuk falet”, dhe “Ujrat e Shqiperise nuk jane prone e qeverise”.

Top Channel