Itali, treni del nga binaret

21/09/2009 11:20

Shume trena ne mberritje dhe ne nisje nga qendra e Milanos mund te kene sot probleme dhe vonesa ne qarkullim per shkak te nje aksidenti, kur nje tren doli nga shinat pak metra larg stacionit.

Renia e lokomotives nuk ka shkaktuar viktima, vetem disa te lenduar lehte, nderkohe qe ka terhequr vemendjen e mediave.

Qarkullimi sot ka probleme dhe punonjesit e hekurudhes po perpiqen qe ta vene ate ne funksion te plote brenda pak oresh.

Evitohet tragjedia

Dhjetera telefonata mberriten ne polici pas aksidentit.

Mobilizimi i shpejte i forcave te rendit dhe zjarrfikesve beri qe te evitohej ndonje katastrofe ne perplasjen e trenave qe do te kalonin serish ne ate linje.

Po ashtu nen kontroll eshte vene edhe trafiku perreth zones.

FOTO GALERI
1/6

Top Channel