Greqi, kapen me ekstazi dy shqiptare

17/09/2009 19:15

Policia greke ka sekuestruar nje prej sasive me te medha te droges ekstazi te ketyre viteve te fundit. 45 mije kokrra ekstazi iu gjeten dy shtetasve shqiptare, Ilir Rrapo dhe Denis Bala.

Sipas policise greke, Rrapo dhe Bala u kapen ne flagrance, duke transportuar sasine e ekstazise, e cila kishte destinacion tregun vendas te narkotikeve.

Dy shtetasit shqiptare kishin kohe qe ndiqeshin prej policise, pas informacioneve qe kjo e fundit kishte marre ne rruge operative per perfshirjen e tyre ne trafik lendesh narkotike.

Vlera e narkotikeve kalon disa qindra mije euro.

Policia greke deklaroi se lenda narkotike vinte nga Shqiperia.

Ajo ishte transportuar me nje autoveture, e cila u sekuestrua prej agjenteve.

Dy te ndaluarit u derguan ne gjykaten e Athines e cila vendosi t’i lere Neburg deri ne perfundimin e rrethanave.

Per kete po vijne fotografi qe na dha policia.

Top Channel