Qellon gruan dhe vret gjashte persona

25/08/2009 11:45

Nje 65-vjecar ka vrare ne Iran gjashte persona midis te cileve nje prej grave te tij duke shkaktuar edhe 11 te plagosur.

Tragjedia eshte kryer me arme zjarri te dielen ne provincen e Teheranit, ne Shahriar.

Autori i ngjarjes, donte te vriste nje prej grave te tij, por qelloi edhe dy prej vajzave.

Kater viktimat e tjera ishin te moshes 10-24 vjec.

Mes te plagosurve ishin dhe gruaja e tij e dyte dhe nje prej djemve te vrasesit.

Top Channel