Afganistan, votimet mbyllen me 26 viktima

20/08/2009 18:25

Sipas autoriteteve afgane 26 eshte numri i viktimave te shkaktuara nga sulmet e talebaneve.

Sulmet jane ndermarre ne te gjithe vendin. Shperthime me bomba ka patur edhe ne Kabul. Gjithnje sipas ketyre burimeve viktimat jane si civile ashtu edhe anetare te personelit te sigurise.

Kercenime e talebaneve diten e zgjedhjeve u shoqeruan me rreth 73 shperthime dhe sulme ne te gjithe vendin sidomos ne provincen e Heratit ne jug te vendit.

Top Channel