Abu Mazen ruhet nga Shin Bet

20/08/2009 13:00

Ndoshta shume pak vete e kane ditur por siguria e presidentit palestinez, Abu Mazen dhe kryeministrit Salem Fajad, kryhet nga sherbimet sekrete izraelite te Shin Bet-it kur ata shkelin ne Cisjordani.

Ky qytet dhe zonat “C” per te cilat eshte pergjegjes Shin Bet monitorohen per 24 ore nga forcat izraelite, madje cdo sinjal i dyshimte qe ka lidhje me Mazen apo Fajded, raportohet nga sherbimi sekret.

Lajmin e ben te ditur gazeta e perditshme izraelite “Haaretz”, sipas se ciles, masat e sigurise jane marre ne bashkepunim me Autoritetin Palestinez dhe ato synojne bllokimin e atentateve per ekzekutimin e dy liderve me te larte palestineze.  

Top Channel