Atentat ne Ingusheti, 18 te vdekur

17/08/2009 10:55

Te pakten 18 persona kane humbur jeten dhe 30 te tjere jane plagosur ne nje atentat kamikaz ne Narsan, kryeqyteti i Ingushetise.

Lajmin e ka bere te ditur agjencia ruse e lajmeve “Interfax” e cila i referohet burimeve te prokurorise se pergjithshme.

Kamikazi ndodhej ne bordin e nje makine e mbushur me 50 kilograme tritole.

Ai shpertheu ne oborrin e nje zyre administrative ne republiken autonome te federates ruse.

Top Channel