Clinton le Penianin bashke me dy gazetaret

05/08/2009 08:20

Ish-presidenti amerikan Bill Clinton ka lene Korene e Veriut se bashku me dy gazetaret amerikane te cilat fituan lirine fale negocimit te tij.

Laura Ling dhe Euna Lee ishin denuar me 12 vjet pune te detyruar, nen akuzen e hyrjes ne forme ilegale ne vendin komunist.

“Aktualisht ato po fluturojne drejt Los Anxhelosit, ku Laura dhe Euna do te takohen me familjet e tyre”, ka deklaruar zedhenesi i Clinton, Matt McKenna.

Top Channel