Florida, ulje e detyruar per avionin, te plagosur

03/08/2009 18:40

Turbulencat e forta qe goditen nje avion te “Continental Airlines” e detyruan te bente nje ulje te detyruar ne aeroportin e Majemit, ne Florida.

Nga 168 pasagjeret dhe 11 anetaret e ekuipazhit qe gjendeshin ne bord, 26 prej tyre u plagosen.

Mjeti ishte nisur nga Rio de Janeiro, ne Brazil, dhe ishte drejtuar per ne Houston te Teksasit.

Nje prej pasagjereve ka deklaruar se lekundjet e forta ne ajer mund te kene qene si pasoje e problemeve mekanike te avionit.

Top Channel