Iran, 1 mije manifestues ne Teheran

30/07/2009 16:55

Rreth 1 mije manifestues jane mbledhur sot ne Teheran, ne vendin e lutjes ku duhet te mbahej ceremonia ne nder te viktimave te dhunes post-elektorale.

Ceremonia ne fjale ishte kerkuar nga lideret e opozites Mir Hossein Moussavi dhe Mehdi Karrubi, por eshte ndaluar nga autoritetet.

Disa agjente rrethuan sheshin kryesor te kryeqytetit iranian dhe jane perpjekur te shperndajne turimen, kane bere te ditur disa deshmitare nga vendngjarja.

Top Channel