Irak, 15 te vdekur ne dy atentate

30/07/2009 17:10

15 persona kane humbur jeten sot ne Irak, ne dy atentate te ndryshme me eksploziv.

Sipas mediave lokale, tete persona mbeten te vrare nga nje bombe qe shpertheu ne Bakuba, 60 kilometra ne veri te Bagdadit, ne zyren e kreut te partise per Reforma dhe Zhvillim.

Ndersa shtate persona te tjere humben jeten ne Kaim, ne kufi me Sirine, kur nje kamikaz u hodh ne ere perpara nje postoblloku policie.

Top Channel