Jemen, lufte mes fraksioneve rivale, 15 te vrare

21/07/2009 15:15

Ne perleshjet e armatosura mes rebeleve shiite ne veri dhe mbeshtetesve te partise sunite te opozites ne Jemen, 15 persona kane mbetur te vrare dhe 6 te plagosur.

Lajmin e ben te ditur e perditshmja arabe “Al Hayat”, ne edicionin e saj on line, duke cituar burime nga te dyja palet rivale.

Sipas gazetes, incidentet jane regjistruar ne Zahra, lokalitet malor ne provincen veri-lindore te Jaufit, rreth 10 kilometra ne veri te kryeqytetit Sana.

Top Channel