Medvedev viziton Osetine Jugore

13/07/2009 16:55

Presidenti rus Dmitry Medvedev ka zhvilluar viziten e tij te pare zyrtare ne rajonin separatist gjeorgjian te Osetise se Jugut.

“Rusia dhe Osetia e Jugut do realizojne disa projekte te perbashketa ne disa fusha”- u shpreh lideri i Kremilinit Medvedev.

Rusia eshte i vetmi vend deri me tani qe ka njohur pavaresine te shpallur nga Tshinkvali pas luftimeve te gushtit te 2008 kunder Gjeorgjise.

Top Channel