Samiti i G8, Carla Bruni me e mira

11/07/2009 09:55

Nuk ishte nje sfilate ishte nje samit. Nuk ishte nje gare stili, por nje perfaqesim nga kultura te ndryshme. Megjithate gjithnje diskutohet se kush ishte me e mira dhe kush u pelqye me pak.

1. Carla Bruni-Sarkozy. Perfekte naten e pare kur u prezantua me nje golf dhe nje fund, shume terheqese dhe tregoi me te gjitha detajet se eshte nje grua e modes.

2. Michelle Obama. Mberriti ne Rome me nje fustan ngjyre limoni. Me nje qendrim krenar, me shume se zonje e pare, nje super grua. Kritika ka marre lulja jeshile ne fustanin e prezantimit.

3. Nompumelelo Ntuli. Gruaja e katert e afrikanojugorit, Jacob Zuma, ra ne sy per kapelen e saj me lule te zeze, nje aksesor kult i samitit G8. Ajo tregoi se eshte nje zonje shume krenare dhe me plot kuraje.

4. Sarah Brown. E mbushur ne trup dhe simpatike. Shkoi ne restorant me nje fund me ngjyra te Union Jack.

5. Filippa Reinfeldt. Gruaja e kryeministrit suedez nuk dihet pse nuk i viziton shpesh stilistet. Eshte e kendshme, skandanave dhe me sharm.

6. Juliana Nwanze. Gruaja e presidentit te Ifad eshte nje afrikane elegante. Fustani i saj i gjate i kalter nuk kaloi pa rene ne sy, duke marre parasysh edhe kontrastin me lekuren e nxire.

7. Gursharan Kaur Singh. Zonja e pare indiane me fustanin e saj tradicional u shfaq ne samit me dinjitet dhe me aspak buje. Per moshen e saj jo fort te re, veshja ishte ok.

8. Chikako Aso. Gruaja e kryeministrit japonez, me shtat te shkurter e veshur ne te bardha, ka bere nje paraqitje jo te keqe. Gjithsesi organizatoret u munduan ta mbanin larg nga Michelle per te mos lejuar kontrastin e trupave.

9. Margarita Zavala. Zonja e pare meksikane nuk vishet ne menyre entuziaste. Shume e thjeshte, megjithate stili i saj u pershtat me viziten ne Aquila.

10. Laureen Teskey. Gruaja e kryeministrit kanadez, jo vetem qe duhet te gjeje veshjet e duhura neper dyqane, por duhet te ndryshoje urgjentisht parukier. Keshillohet qe te marre disa leksione nga Carla Bruni.

Top Channel