Kine, termet ne jug-lindje, 336 te plagosur

09/07/2009 18:45

Nje termet me fuqi 6 balle te shkalles Rihter ka tronditur sot pjesen jug-lindore te Kines.

Lajmin e ben te ditur agjencia “Kina e Re”, sipas te ciles nga lekundja e fuqishme sizmike 336 persona kane mbetur te plagosur.

Sipas burimit, termeti ka demtuar gjithashtu 2700 shtepi dhe eshte pasuar nga lekundje te tjera.

Top Channel