Rusi, Obama takon kryeministrin Putin

07/07/2009 08:55

Ka filluar takimi mes presidentit amerikan Barack Obama dhe kryeministrit rus Vladimir Putin, ne rezidencen e ketij te fundit ne Novo Ogoriovo, pak kilometra jashte Moskes.

Sipas informacioneve te fundit, presidenti amerikan i ka thene kryeministrit rus se tani ekziston nje “mundesi e shkelqyer” per te permiresuar marredheniet mes dy vendeve.

Gjithashtu, Obama ka deklaruar se, edhe pse SHBA dhe Rusia nuk mund te jene dakord per gjithcka, diferencat mund te perballen me nje respekt reciprok.

Top Channel