Bushat, rinis numerimi

01/07/2009 12:21

Procesi i numerimit te votave ne Bushat te Shkodres ka rinisur vetem ne mesdite pas nje bllokimi prej me shume se 14 oresh.

Numerimi ishte ndalur qe prej mbasdites se djeshme, pasi numeruesit jane terhequr nga procesi pas nje debate me sekretaren e KZAZ se Bushatit.

Sipas kryetarit Ylber Tahiri, numeruesit u terhoqen pasi ishin te lodhur.

Ne kete KZAZ duhet te numeroheshin 41 kuti, nga 79 qe jane ne total dhe kater prej tyre te kontestuara. Nga rezultati i mbi 30 kutive te numeruara deri dje, PD rezulton me 2000 vota me shume.

Por socialistet duket se nuk kane patur problem vetem zonen e Bushatit, por edhe zona te tjera, ku deklarojne se zgjedhjet jane zhvilluar njesoj si ne vitin 996.

Kandidati per deputet i Partise Socialiste ne qarkun e Shkodres, Tom Doshi deklaron se ka shume zona ku votimi ka rezultuar shume i dyshimte, pasi ka procesverbale ku ka shifra te tilla si 90 me 0.

Partia Socialiste deri tani ben te ditur se po mbledh te dhenat per te kontestuar rezultatin.

Top Channel